Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych laktatorów ręcznych

Karmienie mlekiem matki jest sposobem żywienia, który jest rekomendowany przed pediatrów i specjalistów badających rozwój fizyczny i intelektualny noworodków. Karmienie piersią jest dużym wyzwaniem dla każdej świeżo upieczonej mamy, a szczególnie trudny jest moment stabilizowania się laktacji. Nawały mleka, ból piersi lub konieczność wyjścia z domu bez dziecka są sprawami, które codziennie zaprzątają myśli mamy, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie umożliwiające ściągnięcie mleka z piersi.

Laktator ręczny jest sprzętem, który działa w prosty sposób, bez obaw o zakłócenie laktacji. To urządzenie działające bez użycia prądu, a wymagające jedynie naciskania na specjalną pompkę, prowadzącą do uruchomienia procesu odciągania. Urządzenie jest bardzo łatwe w użytkowaniu, ciche i proste w czyszczeniu. To bez wątpienia sprzęt, który każda powinna posiadać każda mama planująca karmienie piersią. Jakie urządzenie, spośród wszystkich dostępnych na rynku wybrać? Dla wszystkich niezdecydowanych rodziców został przygotowany poniższy ranking laktatorów ręcznych, który zawiera pięć, najczęściej polecanych urządzeń do odciągania pokarmu kobiecego.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu laktatora ręcznego?

Zakup laktatora ręcznego jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla mam, które spodziewają się pierwszego dziecka. Głównym zadaniem urządzenia jest umożliwienie odciągania mleka, w przypadku gdy mama karmiąca piersią musi wyjść na dłuższy czas lub podczas nawałów mleka. Kupując urządzenie, koniecznie warto zwrócić uwagę na:

  • surowce wykorzystane do produkcji urządzenia,
  • efektywność działania laktatora,
  • kompatybilność laktatora z wybraną butelką do podawania mleka dziecku,
  • łatwość czyszczenia poszczególnych elementów laktatora,
  • głośność pracy sprzętu,
  • naśladowanie rytmu ssania do pobierania mleka przez dziecko,
  • obecność dodatkowych akcesoriów, jak etui czy gadżety do czyszczenia.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione cechy, zakupiony laktator ręczny okaże się funkcjonalnym gadżetem, który ułatwi odciąganie mleka. 

Laktatory ręczne – ranking

Ranking laktatorów ręcznych do subiektywne zestawienie pięciu urządzeń, które wykonane są z wysokiej klasy surowców. Ich konstrukcja oraz funkcjonalność sprawiają, że odciąganie mleka jest bardzo proste i bezpieczne dla naturalnej laktacji.

5. CANPOL BABIES LAKTATOR RĘCZNY BASIC

Ranking laktatorów ręcznych otwiera ciekawe urządzenie, oferowane przez markę Canpol. To prosty sprzęt, które cieszy się stale rosnącą popularnością, ze względu na niską cenę oraz wysoką funkcjonalność. Laktator wykonany jest z bezpiecznych surowców, które w żaden sposób nie prowadzą do interakcji plastiku z mlekiem, co mogłoby doprowadzić do obniżenia jego wartości odżywczej. Laktator marki Canpol posiada wiele zalet, a najważniejszymi z nich jest prostota użytkowania, kompatybilność z butelkami marki Canpol oraz łatwe czyszczenie. 

4. Mami Laktator Ręczny Silikonowy 100Ml

Kolejnym, polecanym przez mamy oraz specjalistów laktatorem ręcznym jest wysokiej jakości urządzenie marki Mami. To sprzęt wykonany z bezpiecznego i odpornego na zużycie silikonu, dzięki czemu odciągnięte mleko mamy zachowuje wszystkie właściwości, witaminy i minerały. W silikonie nie znajdują się szkodliwe dla dziecka substancje, jak BPA, PWC lub ftalany, które mogłyby być niebezpieczne dla delikatnego układu pokarmowego dziecka. Dodatkowo sprzęt jest jednoczęściowy, co ułatwia utrzymywanie go w higienicznej, najlepszej czystości. 

3. BabyOno Anatomy Laktator ręczny

W rankingu laktatorów ręcznych nie może zabraknąć ciekawej propozycji od marki BabyOno. To wyjątkowy, anatomiczny laktator, który w bezpieczny oraz komfortowy sposób umożliwia odciąganie mleka w przypadku jego nawału oraz konieczności pobrania pokarmu dla dziecka. W zestawie znajduje się laktator, a także butelka, smoczek, i nakładka masująca, które razem tworzą funkcjonalny zestaw, wspierający naturalną laktację. Dodatkową informację jest, że każdy element laktatora jest łatwy w czyszczeniu, a dodatkowo z powodzeniem można myć go w zmywarce. 

2. LOVI LAKTATOR RĘCZNY EXPERT 3D PUMPING (50/030)

W zestawieniu najlepszych laktatorów ręcznych nie może zabraknąć wysokiej klasy urządzenia marki Lovi. To innowacyjne urządzenie, w którym producent zastosował technologię odciągania mleka 3D pumping. To zaawansowana technologia, która prowadzi do efektywnego pobierania pokarmu, które jest bezbolesne i bardzo efektywne. Miękki, silikonowy lejek urządzenia dynamicznie pracuje całą powierzchnią, poprzez otoczenie brodawki sutkowej niemal ze wszystkich stron.

1. Medela Harmony Laktator Ręczny Dwufazowy

Liderem w rankingu laktatorów ręcznych jest urządzenie oferowane przez markę Medela Harmony. To wyjątkowy, dwufazowy laktator ręczny, który sprawia, że odciąganie mleka matki jest bardzo szybkie, bezpieczne i bezproblemowe. Konstrukcja urządzenia sprawia, że odciąganie mleka opiera się na dwufazowym rytmie, które imituje rytm pobierania mleka przez noworodka i niemowlaka. Prosta budowa urządzenia jest bardzo łatwa w czyszczeniu, a każdą część sprzętu można dodatkowo wyparzać wrzątkiem i myć w zmywarce. Model marki Medela posiada liczne rekomendacje kobiet, które przy jego pomocy w bezpieczny i przyjemny sposób odciągają nadmiar mleka z piersi.