Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych zabawek interaktywnych

We wczesnym życiu dziecka ważne są bodźce, które odczuwa i przyjemna nauka otaczającego go świata. Z tego powodu odpowiednia zabawka to inwestycja w dalszą przyszłość dziecka. W dzisiejszym świecie niewątpliwie ważna jest umiejętność radzenia sobie z najnowszą technologią, nie zapominając o aktywności fizycznej. Dlatego skupiliśmy się głównie na tym, żeby Twój szkrab mógł bezproblemowo wejść w świat innowacyjności.

Ten artykuł pomoże dobrać Ci zabawki interaktywne dla dziecka tak, aby mogło łatwo rozwijać swoje słownictwo, umiejętność radzenia sobie z problemami, kreatywność, pamięć czy myślenie rozumowe. Poniższy ranking zabawek interaktywnych ułatwi Ci wybór spośród wielu zabawek znajdujących się w internecie. Staraliśmy się wyłowić te najkorzystniejsze oferty. Jeśli szukasz ciekawych zabawek, skorzystaj z naszego rankingu.  

5. Chico Gra w Klasy Elektroniczna Mata 2 w 1

Wielka mata (150 cm długości, 40 cm szerokości) jest świetnym placem zabaw dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, gdy na zewnątrz nie dopisuje pogoda. W środku zestawu możemy znaleźć: mate wraz z wbudowanym odtwarzaczem posiadającym regulacje głośności oraz potrafiącym odtwarzać dźwięki zwierząt i różnorodne melodie, a także żółty krążek i kostkę przedstawiającą dziewięć czynności fizycznych.

Gra posiada dwa tryby zabawy:
Opcja 1 – Tradycyjna gra w klasy: Niech Twój szkrab stanie przed matą, rzuci żółtą monetą, gdy ta spadnie, maluch musi przeskoczyć albo przedostać się po wcześniejszych polach na obszar, gdzie znajduje się moneta, aby ją podnieść. Podczas gdy malec stanie na danym polu, odtwarzacz będzie imitować dźwięki zwierząt. Tryb ten pozwala na zabawę w gronie wielu osób, przy której można się rozruszać i świetnie bawić.
Opcja 2 – Fitness: Na ekranie pojawi się kolor, na jaki będzie trzeba skoczyć. Następnie, gdy już znajdziesz się na polu, rzuć kostką i wykonaj czynność, która została wylosowana.

Zabawa interaktywna Chico Gra w Klasy Elektroniczna Mata to świetny wybór, który pomoże rozwijać twojemu dziecku zdolności motoryczne, pobudzić kreatywność i dać okazję na atrakcyjną zabawę. Dlatego otwiera nasz ranking zabawek interaktywnych.

4. Raczkujący Miś Tuptuś mówiący po polsku

Pierwsze miesiące życia dziecka skupiają się na stymulacji dotykowej, uczeniu się raczkowania oraz zaznajamiania się z dźwiękami. Miś nie jest duży. Dodatkowym plusem jest materiał, z jakiego wykonany jest pluszak. Interaktywna zabawka (o wymiarach 28 × 20 × 12 cm) jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Sympatycznych zwierzak skłoni Twoje dziecko do raczkowania i postawienia pierwszych kroków. Miś Tuptuś uwielbia śpiewać wesołe piosenki i motywować dziecko do działania, za pomocą poruszania się i zatrzymywania, by maluch miał szansę dogonić misia. Wykonany z miłego w dotyku materiału. Ponadto uczy kolorów, kształtów, przy czym nuci pogodne piosenki.

3. Fisher-Price Ucz się i śmiej! Tablet Malucha DHN29

To zabawka interaktywna naśladująca prawdziwy tablet. Przystosowana dla dzieci powyżej 3 lat. Pozwala przystosować się dziecku do najnowszych technologi. Twój maluch będzie musiał wykazać się kreatywnością i umiejętnością poznawania nowych rzeczy. Tablet ma trzy poziomy nauki: 
Poziom 1 – Odkrywanie – Dzieci mogą wcisnąć którykolwiek przycisk z literą, aby poznać nazwy różnych obiektów. Odsłanianie pól nagrodzi dziecko słowami i piosenkami do śpiewania lub wesołymi dźwiękami. 
Poziom 2 – Zachęcanie – Dzieci na tym poziome są zachęcane do szukania liter i rzeczy. Dźwięki, melodie i specjalne wyrażenia nagradzają dzieci za zabawę. Kiedy Twoje dziecko naciska przycisk, słyszy proste pytania i instrukcje.
Poziom 3 – Naśladowanie – Tablet jest prawie jak prawdziwy tablet, a zabawa jest jeszcze lepsza! Realistyczny tablet z płaskim ekranem pobudza dzieci do zabawy z wyobraźnią.

2. Smily Play Laptop Dwujęzyczny Podświetlany

Zabawka interaktywna posiada 6 zabaw, co sprawi, że Twoje dziecko szybko się nie znudzi. W dzisiejszych czasach ważna jest znajomość języka angielskiego, dzięki tej zabawce interaktywnej Twoje dziecko rozwinie:
swoje słownictwo w języku polskim i angielskim,
umiejętność logicznego myślenia,
pamięć i koncentrację.

1. Clementoni Interaktywny Globus EduGlobus Poznaj świat

Za sprawą tej interaktywnej mapy świata dzieci mogą poznawać kontynenty, państwa, stolice, liczbę ludności, języki, waluty, różnice czasowe oraz ciekawostki i fakty z całego świata. Zabawka interaktywna zawiera:
ponad 500 pytań, podzielonych na 3 poziomy trudności,
3 godziny nagrań audio,
możliwa do pobrania aplikacja na smartfon lub tablet.
Dzięki czemu umożliwia sprawdzenie wiedzy dziecka. Do pobrania jest także aplikacja na smartfon lub tablet, która pozwala połączyć się z globusem. Daje możliwość pokazania dziecku zabytków, zwierząt, znaków i występowania walut oraz poznać najróżniejsze kultury. Najdroższa interaktywna zabawka z rankingu, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Pozwoli pobudzić dziecku ciekawość poznawania świata.

Zakup zabawki interaktywnej szukając w internecie, nie jest łatwy. Spośród tysiąca ofert trudno się zdecydować jaka zabawka będzie dobra dla naszego dziecka. Mamy nadzieję, że nasz ranking zabawek interaktywnych pomógł Ci w doborze ciekawych zabawek interaktywnych i spełniliśmy Twoje oczekiwania.