Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych zestawów klocków dla dzieci

Klocki do dziś stanowią jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci w każdym wieku. Jako przedmioty rozwijające kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne dziecka odgrywają ważną rolę w jego prawidłowym rozwoju. W późniejszych latach życia malucha, jak i również w przypadku dorosłych, klocki nadal stanowią wyjątkowo relaksującą rozrywkę, która pobudza wyobraźnię.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne zestawy klocków dla dzieci w każdym wieku. Z ich pomocą maluchy mają możliwość rozwijania swojej kreatywności, konstruując budowle w oparciu o instrukcje lub własną fantazję. Wybierając zestaw dla dziecka, zwróć uwagę na rozmiar klocków i ich ilość – te dwa czynniki powinny być dostosowane do wieku malucha.

Aby mieć pewność, że produkt, który wybierzesz, będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, zapoznaj się z przygotowanym poniżej zestawieniem, gdzie znalazły się zestawy dla małych i dużych architektów. Wśród klocków w rankingu widnieją wysokiej jakości produkty znanych marek. Opierając się na poniższym tekście z pewnością znajdziesz idealny prezent dla swojej pociechy.

5. LEGO Minecraft - Jaskinia Zombie 21141

Ranking klocków dla dzieci otwiera zestaw z serii LEGO Minecraft. Nawiązuje ona do popularnej gry komputerowej, którą pokochały dzieci i dorośli na całym świecie. We współpracy duńskiej marki zabawkarskiej oraz szwedzkiej firmy programistycznej ukazały się już dziesiątki zestawów klocków nawiązujących do miejsc i postaci, które dziecko może spotkać w świecie tej popularnej gry.

Zestaw Jaskinia Zombie kierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Ponad 200 kolorowych klocków pozwoli na zbudowanie lokacji znanej ze świata Minecrafta oraz zabawy w niej figurkami postaci. W zestawie LEGO Minecraft Jaskinia Zombie znalazło się wiele ciekawych detali, które z pewnością ucieszą każdego młodego fana tej znanej gry komputerowej. Między innymi jest to możliwość zmiany wyglądu piecyka czy mechanizm symulujący wybuch TNT. Dzięki tym szczegółom zabawa z zestawem będzie jeszcze przyjemniejsza, a w razie potrzeby można go połączyć z innymi kompletami z serii LEGO Minecraft.  

4. Playmobil City Action Policyjny radiowóz 5673

Zestawy Playmobil są jednymi z najpopularniejszych klocków dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Firma słynie przede wszystkim z realistycznych modeli pojazdów. Jednak wśród klocków Playmobil znajdują się również zestawy nawiązujące do bajek, budynków oraz wiele więcej. Dzięki temu mogą bawić się nimi dzieci i dorośli, bez względu na wiek czy zainteresowania.

Zestaw Playmobil City Action – Policyjny radiowóz jest jednym z najbardziej tradycyjnych kompletów. Przy pomocy 30 elementów dziecko może skonstruować samochód policyjny, który później zostanie wykorzystany podczas zabawy. Oprócz modelu radiowozu w zestawie znalazły się dwie figurki policjantów wraz z akcesoriami. Komplet kierowany jest do dzieci powyżej 4. roku życia. 

3. Klocki sensoryczne Zwierzątka (Malplay)

Klasyczne klocki nie nadają się dla dzieci poniżej 3. roku życia. Dlatego z myślą o najmłodszych firma Malplay stworzyła specjalne elementy sensoryczne, które dzięki unikalnym właściwościom sprawdzą się w przypadku maluszków, które ukończyły 6. miesiąc życia. W skład zestawu wchodzi 12 kolorowych klocków wykonanych z miękkiej gumy. Wypukłe, trójwymiarowe kształty o różnej teksturze stymulują zmysły dziecka i pozytywnie wpływają na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Klocki sensoryczne mają duży rozmiar i nie posiadają drobnych elementów, przez co są całkowicie bezpieczne dla małych dzieci. Kolorowe wzory przedstawiające zwierzęta będą wyjątkowo przyjazne dla maluchów, a dzięki wykorzystaniu miękkiej gumy elementy mogą służyć również jako gryzaki. Ponadto klocki zostały wzbogacone o liczby, figury i znaki matematyczne, dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie również w późniejszych latach życia dziecka jako akcesoria o charakterze edukacyjnym.

2. LEGO DUPLO Classic 10913

Klocki LEGO DUPLO stworzone zostały z myślą o najmłodszych fanach zabawek tego producenta. Wśród klasycznych zestawów wyróżniają je przede wszystkim duże rozmiary, proste kształty i brak drobnych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla małych dzieci. Wszystko to sprawia, że klockami LEGO DUPLO mogą bawić się maluchy już od 18. miesiąca życia.

Zestaw LEGO DUPLO Classic zawiera 65 kolorowych klocków, w tym figurki ludzików, samochód z ruchomymi kołami, kwiaty oraz wiele więcej. W komplecie znalazły się również elementy z numerami od 1 do 3, które pomogą w pierwszym zapoznaniu malucha z liczbami. Z pomocą rodziców dzieci mogą tworzyć konstrukcje zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji lub własną wyobraźnią. Zestaw Classic będzie doskonałym dodatkiem do innych kompletów LEGO DUPLO, ale również świetnie sprawdzi się jako pierwsze klocki Twojego dziecka.

1. LEGO Classic 11717

Wśród klocków dla dzieci w rankingu musiał znaleźć się jeden z najbardziej podstawowych zestawów klocków duńskiego producenta, czyli LEGO Classic. Komplety z tej serii składają się z dużej liczby różnorodnych elementów, które dziecko może wykorzystać do zbudowania dowolnych, wymyślonych przez siebie obiektów. Do zestawów dołączone są instrukcje z prostymi, przykładowymi konstrukcjami, lecz w przeciwieństwie do innych serii klocków LEGO, w tym przypadku zabawą rządzi przede wszystkim dziecięca kreatywność.

W tym zestawie LEGO Classic znalazło się 1500 kolorowych elementów w różnych rozmiarach i kształtach wraz z czterema płytkami konstrukcyjnymi. Z ich wykorzystaniem dziecko może zbudować żabę, statek, kwiat czy wszystko, co podpowie mu wyobraźnia. To doskonały wybór dla fanów klocków LEGO, którzy uwielbiają tworzyć wymyślone przez siebie konstrukcje, jak i dzieci dopiero rozpoczynające swoją przygodę z zabawkami duńskiego producenta.