Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych gryzaków dla niemowląt

Już od pierwszych dni życia niemowlę zaczyna doświadczać wielu różnych bodźców. Stopniowo maluch odkrywa coraz lepiej własne ciało i otaczający go świat. Stosunkowo wcześnie, bo w okolicach 3 miesiąca życia zaczyna on eksplorować swoją jamę ustną i znosi wrażliwość w buzi, przygotowując się do rozszerzania diety i późniejszego rozwijania aparatu mowy. Bardzo często jest to również moment, w którym zaczynają wyrzynać się pierwsze zęby mleczne. Maluch zaczyna intensywnie się ślinić, wkłada do buzi wszystko, co tylko ma pod ręką i gryzie co popadnie. Nie ma w tym nic dziwnego, niemowlę w ten sposób próbuje sobie ulżyć i załagodzić ból oraz swędzenie dziąseł. Okres ząbkowania nie należy do łatwych i przyjemnych, cały proces może trwać nawet 2 lata, więc lepiej uzbrój się w cierpliwość. Czekają Cię prawdopodobnie nieprzespane noce, rozdrażnienie, stany podgorączkowe, możliwe biegunki i wiele innych dolegliwości. Możliwe, że będziesz należeć do grona tych szczęśliwców, których dzieci nie przejawią większych dolegliwości podczas ząbkowania. Niezależnie od grupy, do której będziesz należeć pierwszą rzeczą, po którą należy sięgnąć, w tym okresie rozwoju są właśnie gryzaki. Zdecydowanie ułatwią Ci funkcjonowanie z bobasem, a niektóre z nich możesz schłodzić w lodowce, co jeszcze lepiej pomoże załagodzić uciążliwe objawy.

Znalezienie odpowiedniego produktu może być problematyczne, dlatego warto sięgnąć po pomoc podczas poszukiwania odpowiednich gryzaków dla niemowląt. Ranking przedstawiony poniżej powstał z myślą o Tobie i Twoim dziecku oraz, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji. Wszystkie zaprezentowane pozycje zostały przebadane, dopuszczone do użytku przez maluchy i produkowane wyłącznie z certyfikowanych materiałów, wolnych od BPA.

5. Silikonowy gryzak uspokajający grzybek Mombella

Na piątym miejscu znalazła się propozycja od marki Mombella – silikonowy gryzak dla dzieci. Ranking nie mógł pominąć tego produktu ze względu na ciekawe cechy. To akcesorium zostało stworzone na kształt kobiecej piersi, co wspomaga zmianę karmienia z naturalnego na mleko modyfikowane. Z jego pomocą maluch może także łagodzić świąd dziąseł poprzez ssanie wypustek przypominających kobiecy sutek bądź gryźć oraz ciągnąć każdą inną pozostałą część gryzaka. Nóżka doskonale mieści się w małej, dziecięcej rączce i jest bardzo wygodna w trzymaniu. To akcesorium może służyć też jako kubeczek – wystarczy wywinąć kolorową część grzybka do góry. Ponadto jego nóżkę można wykorzystać jako przyssawkę. Gryzak ten dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, więc z pewnością znajdziesz egzemplarz odpowiedni dla siebie. Minusem tego produktu jest fakt, że do grzybka bardzo łatwo przyklejają się różnego rodzaju kłaczki.

4. Mombella gryzak zabawka wiewiórka

to kolejny świetny gryzak firmy Mombella. Urocza wiewiórka idealnie nadaje się do gryzienia, jest bardzo miękka i elastyczna, dzięki czemu dziecko może wygodnie chwycić ją swoją małą rączką. Wypustki na ogonie świetnie masują obolałe dziąsła. Maluszek może także gryźć orzeszek trzymany przez wiewiórkę, ponieważ na nim również znajdują się wypukłości. W dodatku gryzak ten można schłodzić w lodowce, a to przyniesie dodatkową ulgę w bólu. Według producenta ogon wiewiórki może służyć też jako pierwsza łyżeczka do karmienia, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność tego gryzaka. W rankingu znalazł się on na czwartym miejscu.

3. Gryzak kukurydza Giligums

Gryzak w postaci kolby kukurydzy przymocowany został do gumowego kółka. Dzięki podłużnemu kształtowi, który przypomina szczoteczkę, maluszek przyzwyczaja się do późniejszego mycia ząbków. Wypustki umieszczone są prawie na całej powierzchni, dzięki czemu masują dziecięce dziąsła w każdym miejscu, a okrągły uchwyt ułatwia trzymanie gryzaka w rączce. Gryzak wyprodukowany został z bezpiecznego dla dzieci silikonu oraz cechuje się lekkością i poręcznością.

2. Lullalove Gryzole Fruit-naturalny gryzak drewniany

W rankingu gryzaków dla niemowląt nie może zabraknąć propozycji eko. Firma Lullalove pasuje tutaj doskonale. Drewniany gryzak w kształcie owocu jest polskim produktem wykonanym w 100% z drzewa klonowego. Akcesoria wykonane z tego materiału znane są ze swoich antybakteryjnych właściwości. Oszlifowane drewno zostało zabezpieczone naturalnymi olejami, które chronią je przed pękaniem i wchłanianiem śliny. Gryzak jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu doskonale mieści się w małej rączce, pozwala doskonalić rozwijające się dopiero zmysły i ćwiczyć koordynację. Należy dbać o jego czystość, przecierając go mokrą szmatką.

1. Twardy gryzak żyrafka Sophie

Ranking najlepszych gryzaków zamyka uroczy produkt w kształcie żyrafki, wykonany z bezpiecznego lateksu. Jest to szczególnie ważne przy tak małych dzieciach, aby akcesoria, z którymi mają styczność, były bezpieczne. W tym przypadku użyto farby spożywczej, która wraz z używaniem gryzaka może się zjadać, ale nie stanowi to wady. Żyrafka Sophie posiada małe uchwyty dostosowane do drobnych dziecięcych dłoni. Na nich znajdują się wypustki o różnej fakturze, co stymuluje zmysł dotyku i świetnie pomaga na swędzące dziąsła.

Ranking najlepszych gryzaków powstał z myślą o najmłodszych dzieciach i ich problemach. Jak możesz zauważyć, rynek jest pełny modeli o różnych kształtach, kolorach i wzorach. Wszystkie mają jedno zadanie – pomóc w trudnym okresie ząbkowania i jeszcze długo po nim mogą być ulubioną zabawką Twojego dziecka.  Wybór należy do Ciebie, a najlepsza jest tutaj metoda prób i błędów poparta pozytywnymi opiniami rodziców. Każde dziecko ma swoje upodobania, dlatego może zdarzyć się tak, że za pierwszym razem produkt nie spełni jego oczekiwań. Niemniej jednak ten ranking najlepszych gryzaków dla niemowląt ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakupu nietrafionych pozycji. Produkty wymienione w tym zestawieniu są polecane przez wielu rodziców na podstawie obserwacji i poziomu zadowolenia małych pociech.