Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych laktatorów elektrycznych

Opieka nad noworodkiem czy dzieckiem w wieku niemowlęcym to niezwykle odpowiedzialne zajęcie wiążące się z koniecznością zadbania o wiele istotnych spraw. Jedną z nich stanowi prawidłowe żywienie maluszka. Najlepszym pokarmem dla dziecka od pierwszych dni życia jest mleko matki. Czasami może jednak dochodzi do momentów, gdy naturalne karmienie jest bardzo trudne dla obu stron. Istnieją też sytuacje, w których dziecko nie zjada całego pokarmu, który potem zalega w piersiach. Oprócz tego matka może czasem mieć potrzebę pozostawienia maluszka pod czyjąś opieką na dłuższy czas. W tych wszystkich sytuacjach bardzo praktycznym narzędziem będzie specjalny laktator służący do odciągania pokarmu z piersi.

Wysokiej klasy laktatory elektryczne – ranking

Obecnie na rynku produktów i akcesoriów dla dzieci oraz matek dostępne są ręczne laktatory. Alternatywę dla nich stanowią specjalne modele w wersji elektrycznej. Jak sama nazwa wskazuje, działają one w oparciu o prąd elektryczny, akumulatory albo baterie. Takie rozwiązanie jest skuteczniejsze oraz o wiele szybsze w porównaniu z wykorzystywaniem ręcznych urządzeń. Osoby poszukujące dobrych produktów tego rodzaju powinny zwrócić uwagę na poniższy ranking laktatorów elektrycznych.

5. Laktator elektroniczny Nano Uno

Jeśli chodzi o godne polecenia laktatory elektroniczne, ranking otwiera Nano Uno. Produkt ten to wygodne, przenośne urządzenie wyposażone we wbudowany akumulator. Dzięki temu można z niego korzystać w komfortowy i efektywny sposób również w miejscach, w których nie ma dostępu do standardowego zasilania elektrycznego, w tym również podczas podróży. Bardzo ważną zaletą tego urządzenia jest możliwość dopasowania jego pracy do własnych potrzeb oraz oczekiwań. Sprzęt posiada 6 ustawień stymulowania i 9 poziomów intensywności, z jaką pokarm jest odciągany. Duże udogodnienie stanowi zapamiętywanie ostatnich ustawień. Warto dodać, że produkt jest poręczny, łatwy w transporcie oraz został wykonany z trwałych materiałów.

4. Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart

Canpol Babies EasyStart to laktator polecany przede wszystkim w początkowych fazach laktacji. Dzięki jego stosowaniu można odciągać nadmiar pokarmu, a także wspomagać i regulować procesy produkcyjne. Jego stosowanie poleca się zarówno przy zastojach, jak i przy zbyt dużej ilości pokarmu. Charakteryzuje się cichą pracą oraz możliwością użytkowania w wielu miejscach, również w czasie podróży, gdy użytkowniczka nie ma dostępu do prądu. Jest to możliwe dzięki zasilaniu sieciowemu i bateryjnemu. Atut tego urządzenia stanowi możliwość płynnej regulacji rytmu oraz siły ssania, która przekłada się na skuteczność odciągania mleka. Pierwsza faza stymuluje szybkie ssanie, a druga wolne, podobnie jak u dziecka. Dzięki cichej pracy, z urządzenia można korzystać komfortowo również w godzinach nocnych. Produkt jest praktyczny, łatwy w obsłudze oraz w utrzymaniu w czystości.

3. Laktator eletryczny Neno Duo

Trzecie miejsce w prezentowanym rankingu laktatorów elektrycznych zajmuje Neno Duo. Jest to laktator podwójny, dzięki któremu można za jednym razem odciągać pokarm z obu piersi i w ten sposób zaoszczędzić mnóstwo czasu. Specjalny system chroniący przed cofaniem się mleka w obiegu pompki sprawia, że urządzenie można łatwo utrzymać w idealnej czystości oraz w zgodzie z nawet bardzo rygorystycznymi standardami higienicznymi. Ma to również istotny wpływ na świeżość odciąganego pokarmu. Wygodny panel dotykowy umożliwia prostą obsługę sprzętu. Dodatkowo duże ułatwienie stanowi zapamiętywanie ostatnich ustawień przez urządzenie. Model ten działa w trybie stymulacji po to, by następnie przejść do trybu normalnego pobierania pokarmu. Jest bezpieczny dla ludzkiej skóry i nie powoduje żadnych alergii ani podrażnień. Dodatkowo wykazuje łatwość w czyszczeniu czy sterylizacji.

2. Medela Swing Flex

Medela Swing Flex to dwufazowy laktator typu elektrycznego, który wykorzystuje innowacyjną technologię PersonalFit Flex, pozwalającą na jego łatwe dopasowanie do konkretnego kształtu piersi. Wpływa to korzystnie na komfort odciągania pokarmu bez niepotrzebnego uciskania czy innych nieprzyjemnych odczuć wiążących się z dyskomfortem. Owalny kształt lejka to bardzo istotny atut, który usprawnia odprowadzanie nawet sporej ilości pokarmu. Dzięki zoptymalizowanemu rozwarciu lejka upływ pokarmu jest znacznie ułatwiony. Warto dodać, że laktator działa w taki sposób, aby jak najskuteczniej symulować naturalny rytm ssania dziecka. Medela Swinf Flex to urządzenie mobilne, kompaktowe, wygodne oraz niezwykle łatwe w użyciu. Zostało wykonane z materiałów bezpiecznych dla skóry i pokarmu, które dodatkowo są bardzo solidne.

1. Podwójny laktator elektryczny Neno Camino

Neno Camino to elektryczny laktator bezprzewodowy przystosowany do pobierania pokarmu z dwóch piersi jednocześnie. Dzięki temu użytkowniczki mają zapewnioną wygodę na wysokim poziomie oraz dużą oszczędność czasu. Wbudowany akumulator pozwala na pobieranie nadwyżek mleka w dowolnym miejscu – w podróży, podczas spaceru oraz w innych sytuacjach, gdy dostęp do zasilania sieciowego jest ograniczony. Ten lider prezentowanego rankingu laktatorów elektrycznych oferuje 3 fazy pracy. Pierwsza to faza stymulacji pobudzająca laktację, druga to faza właściwego odciągania pokarmu, a trzecia to odpuszczanie, które pomaga w opróżnieniu piersi i zwiększeniu laktacji. Oczywiście lejki oraz pozostałe elementy są wykonane z trwałych materiałów spełniających rygorystyczne normy higieniczne.