Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mlek modyfikowanych dla niemowląt

Narodziny dziecka są niewątpliwie najszczęśliwszą chwilą w życiu rodziców. Dziewięciomiesięczne przygotowywanie do narodzin dziecka niemal bez reszty pochłania przyszłą mamę, a obok kompletowania ubranek i kosmetyków bardzo ważne jest dobranie właściwego sposobu żywienia niemowlaka. Zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i pediatryczną, najlepszym sposobem żywienia noworodków i niemowląt do ukończenia pierwszego roku życia jest karmienie piersią, niemniej jednak duża część świeżo upieczonych mam ma problem z laktacją.

W sytuacji problemów z karmieniem piersią konieczne jest podanie dziecku mleka modyfikowanego, które odpowiednio dobrane jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby dziecka odnośnie składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Obecnie dostępne produkty do żywienia noworodków i niemowląt posiadają zaawansowaną, specjalnie opracowaną recepturę, dzięki czemu ich podawanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a dodatkowo jest całkowicie bezpieczne dla ich nie do końca rozwiniętego układu pokarmowego. Które mleko modyfikowane wybrać? Poniższe zestawienie przedstawia pięć produktów, które wyróżniają się pozytywną opinią pediatrów oraz rodziców, którzy stosują właśnie taki model żywienia noworodków.

Które mleko modyfikowane wybrać?

Świeżo upieczeni rodzice przykładają bardzo dużą uwagę do wyboru mleka modyfikowanego, w przypadku braku możliwości karmienia piersią. Obecnie, na rynku dostępne są różne produkty, których właściwości oraz receptura mają być niemal takie same jak w przypadku mleka matki. Na co zwrócić uwagę, aby kupić najlepsze mleko modyfikowane?

  • receptura produktu – kupując mleko modyfikowane dla noworodka, bezwzględnie należy zwrócić uwagę na skład. W jego recepturze powinny być wszelkie składniki odżywcze niezbędne dla malucha, dzięki czemu jego potrzeby żywieniowe zostaną zaspokojone,
  • dopasowanie do potrzeb dziecka – mleko modyfikowane powinno odpowiadać na wyjątkowe potrzeby noworodka. W przypadku alergii czy nietolerancji któregoś ze składników mleka należy zmienić je na inne.
  • łatwość przygotowywania – mieszanka modyfikowana powinna być łatwa w przygotowywaniu, tak aby podanie pokarmu dla noworodka nie było czasochłonne.

Sposób żywienia noworodka i niemowlaka ma bardzo duży wpływ na jego rozwój ruchowy, a także fizyczny. Wybranie najlepszego mleka modyfikowanego pozwala cieszyć się beztroskimi chwilami ze szczęśliwym i najedzonym maluchem.

Jakie mleko modyfikowane? Ranking

Ranking mleka modyfikowanego dla noworodków to subiektywne zestawienie pięciu najczęściej polecanym mieszanek przez rodziców oraz pediatrów. Przedstawione w rankingu produkty wyróżniają się wysoką jakością receptury oraz składnikami niezbędnymi do prawidłowego rozwoju dziecka. Które mleko modyfikowane wybrać?

5. NESTLE NAN OPTIPRO Plus 1 HM-O Mleko Początkowe dla niemowląt od urodzenia 400g

Pierwszą propozycją, otwierającą ranking mleka modyfikowanego dla noworodków jest produkt Nestle Nan Optipro Plus 1. To wyjątkowe mleko modyfikowane, zamknięte w opakowaniu o gramaturze 400 gram. W jego recepturze znajdują się składniki aktywne, które niemal całkowicie imitują mleko matki. Skład produktu nie zawiera zbędnych dodatków, takich jak cukier czy barwniki, a obfituje w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju noworodka, jak kwasy DHA, kultury bakterii L.reuteri, laktozę, a także bogate w witaminy i minerały oleje roślinne. 

4. Bebiko 1 Mleko początkowe od urodzenia 800g

Kolejną propozycją w zestawieniu jest wysokiej jakości mleko modyfikowane oferowane przez firmę Bebiko. Mleko początkowe Bebiko dostępne jest w opakowaniu o pojemności 800 gram, a jego przygotowywanie przebiega szybko i bez problemów. Formuła produktu została opracowana w oparciu o najnowszą wiedzę pediatryczną, a także liczne badania nad optymalnym sposobem żywienia noworodków, dzięki czemu podawanie produktu jest całkowicie bezpieczne.

3. Bebilon Profutura Duo Biotik 1 mleko początkowe od urodzenia 800 g

Trzecie miejsce w rankingu mleka modyfikowanego dla noworodków najmuje produkt proponowany przez markę Bebilon Profutura Duo Biotyk. To mleko początkowe dedykowane dzieciom już od urodzenia, dzięki specjalistycznej recepturze, bogatej w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju noworodka. Produkt wyróżnia się licznymi rekomendacjami pediatrów oraz rodziców, którzy z jego pomocą dbają o prawidłowe żywienie swoich maluchów.

2. Enfamil Premium 1 MFGM mleko modyfikowane 800g

Doskonałym produktem, który rekomenduje się do żywienia noworodków i niemowląt do ukończenia 6 miesiąca życia, jest mleko oferowane przez markę Enfamil. To specyfik, którego receptura składa się z łatwo przyswajalnych składników, a także MFGM, czyli naturalnej substancji, obecnej w mleku matki. MFGH to składnik, który wspiera odporność dziecka, a także rozwój jego mózgu, dzięki czemu to idealny sposób żywienia dla noworodków 

1. Hipp Combiotik 1 Mleko Początkowe 750G Bio

Pierwsze miejsce w rankingu mleka modyfikowanego zajmuje propozycja marki Hipp. To mleko początkowe o ciekawej recepturze, która jest bezpieczna oraz odżywcza dla noworodka i niemowlaka. Produkt wyróżnia się obecnością niezbędnych składników dla malucha, a także praebiotyku oraz probiotiku, które są naturalnymi kulturami bakterii kwasu mlekowego, pierwotnie pochodzącego z mleka matki. Mleko modyfikowane Hipp Combiotyk jest doskonale trawione przez układ pokarmowy dziecka, dzięki czemu nie prowadzi do problemów z brzuszkiem.