Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych zabawek edukacyjnych dla dzieci

Zabawki edukacyjne odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Oferując naukę w przyjemnej, zabawnej formie pomagają maluchom poszerzać swoją wiedzę i rozwijać indywidualne zainteresowania. Wiele zabawek edukacyjnych w ciekawy, innowacyjny sposób przekazuje informacje z danej dziedziny i zachęca dziecko do nauki.  

Na rynku znaleźć można zabawki edukacyjne dla dzieci, które skupiają się na konkretnych dziedzinach nauki (np. fizyka, chemia, matematyka), uczą najmłodszych podstaw czytania, pisania i liczenia, a także gadżetów, które skupiają się na rozwijaniu hobby i umiejętności manualnych dziecka. Poszczególne zabawki znacząco różnią się od siebie, dlatego wybierając je, weź pod uwagę osobiste zainteresowania Twojej pociechy, jej wiek oraz preferencje w kwestii zabawek.

Dla rodzica wybór zabawek edukacyjnych może wydawać się przytłaczający, zwłaszcza biorąc pod uwagę najnowsze technologicznie rozwiązania. Z myślą o tym, aby ułatwić Ci ich wybór, przygotowaliśmy więc ranking zabawek edukacyjnych dla dzieci, w którym z pewnością znajdziesz idealny gadżet dla swojej pociechy.

5. Podświetlana tablica do rysowania (Maped)

Dla maluchów, które uwielbiają rysować i od najmłodszych lat przejawiają talent artystyczny, doskonałym wyborem będzie podświetlana tablica do odrysowywania. W innowacyjny sposób pomaga ona opanować dziecku podstawy rysowania i rozwijać swoje umiejętności manualne.  W zestawie z podświetlaną tablicą do odrysowywania znalazło się 30 arkuszy z aż 250 wzorami do odrysowywania o różnym poziomie trudności. Dzięki temu produkt odnajdzie swoje zastosowanie na każdym etapie nauki rysowania. Idealny zarówno dla małych dzieci, które dopiero trenują swoje zdolności manualne, jak i tych nieco starszych, które chcą rozwijać swoją technikę rysowania. 

4. Sekrety elektroniki - 80 eksperymentów (Dromader)

Fizyka, a w szczególności zagadnienia dotyczące elektroniki i elektrotechniki, dla starszych dzieci bywają wyjątkowo fascynujące. Z myślą o tym firma Dromader stworzyła zestaw Sekrety elektroniki, zawierający aż 80 ciekawych eksperymentów elektrotechnicznych. Z ich pomocą dziecko pozna zasady działania układów elektronicznych i samodzielnie zbuduje ich proste przykłady – w oparciu o instrukcję lub własne pomysły.

Zestaw Sekrety elektroniki zapewni dziecku niezwykłą zabawę na wiele godzin. Idealny do wykorzystania zarówno w domu, jak i w szkole – podczas prezentacji lub wspólnej nauki z rówieśnikami. W zestawie znalazły się dziesiątki różnorodnych elementów, które pozwalają na budowę wszechstronnych układów elektronicznych. Z ich wykorzystaniem dziecko może wykonać eksperymenty z żarówką, wentylatorem, odtwarzaniem dźwięków i wiele więcej.

3. Laptop dwujęzyczny dla dzieci (Smily Play) 

Komputery odgrywają dziś ogromną rolę w edukacji dziecka. Ciekawym nawiązaniem do dydaktycznej funkcji komputerów jest dwujęzyczny laptop edukacyjny kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Wyglądem nawiązuje on do prawdziwego laptopa, lecz dzięki barwnej kolorystyce i skupieniu na nauce stanowi ciekawy gadżet edukacyjny. Urządzenie działa w języku polskim i angielskim, pomagając w oswojeniu się z językiem angielskim już od najmłodszych lat.

Nauka języka angielskiego nie jest jednak jedyną funkcją, jaką posiada laptop edukacyjny firmy Smily Play. Jako zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym pomaga im poznać litery, głoski, cyfry i kształty. Nauka z laptopem edukacyjnym jest wyjątkowo przyjemna i przystosowana do potrzeb dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

2. Magic Jinn (Dumel Discovery)

Magic Jinn od Dumel Discovery to jedna z najbardziej innowacyjnych zabawek edukacyjnych w rankingu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Magic Jinn potrafi czytać w myślach. Wystarczy, że dziecko pomyśli o konkretnym zwierzęciu i odpowie na kilka pytań, a zabawka odgadnie, jakie zwierzę miało na myśli. To świetny gadżet do samodzielnej zabawy, ale równie dobrze sprawdzi się podczas spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dziecko wygrywa, jeśli uda mu się przechytrzyć Magic Jinna i nie odgadnie on, jakie zwierzę miało na myśli.

Zabawa z Magic Jinnem wspomaga pamięć i koncentrację, ale również pomaga poznawać różne gatunki zwierząt. Odpowiadając na pytania, dziecko utrwala w swojej pamięci fakty na temat zwierząt i poznaje nowe określenia związane z przyrodą. Jednocześnie przyjazny, kolorowy design Magic Jinna zachęca do zabawy dzieci w różnym wieku. 

1. Interaktywny EduGlobus (Clemetoni)

Na szczycie naszego rankingu zabawek edukacyjnych dla dzieci znalazł się gadżet, który w wyjątkowo ciekawy i innowacyjny sposób podchodzi do nauki geografii. Interaktywny EduGlobus od Clemetoni wygląda jak klasyczny, obracający się o 360 stopni globus, który pozwala dziecku poznawać cały świat. W rzeczywistości jednak ta zabawka kryje w sobie jeszcze większą porcję praktycznej, geograficznej wiedzy.
Przy pomocy dołączonego, bezprzewodowego rysika dziecko może wybierać i odsłuchiwać informacje o poszczególnych państwach i całych kontynentach. Z pomocą EduGlobusa dziecko pozna państwa, kontynenty, stolice, historię, języki, klasyczne potrawy i wiele więcej. Dodatkowo, oprócz funkcji samego globusa, rodzic może pobrać aplikację na smartfona, która w połączeniu z zabawką wyświetli informacje o aktualnej pogodzie i godzinie w wybranym kraju.
Oprócz klasycznej, edukacyjnej funkcji, EduGlobus oferuje również tryb „Przygody”, umożliwiający wirtualną podróż po świecie. W tym trybie dziecko może przemierzać kolejne kraje i rozwiązywać ciekawe quizy, zdobywając kolejne informacje w dziedzinie geografii.