Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych smoczków dla niemowląt

Smoczek dla noworodka i niemowlęcia jest akcesorium, które ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Dla wielu przyszłych rodziców gadżet jest obowiązkową pozycją w wyprawce, a jego zakup poprzedzony jest przeglądaniem opinii innych mam oraz rekomendacji specjalistów. Głównym celem użytkowania smoczka dla noworodków jest uspokajanie dziecka, dzięki możliwości uruchamiana odruchu ssania w wybranym przez malucha momencie. Dobre, odpowiednie akcesorium powinno pozytywnie wpływać na kształtowanie prawidłowej budowy zgryzu malucha, a także budowania oraz zaspokajania odruchu ssania u dziecka po urodzeniu. Smoczek jest również bardzo często wykorzystywany w uspokojeniu płaczu u malucha oraz ułatwieniu procesu zasypiania. Dodatkowo, gadżet znacznie zmniejsza uczucie świądu dziąseł w okresie ząbkowania, dlatego też wiele rodziców decyduje się na jego zakup. Jaki smoczek dla malucha wybrać? Wszystkim rodzicom, którzy mają problem z wybraniem odpowiedniego modelu polecane jest poniższe zestawienie, które stanowi całkowicie subiektywny ranking smoczków dla noworodków.

Jaki smoczek dla dziecka wybrać? – najważniejsze cechy akcesorium

Smoczek dla noworodka jest akcesorium, które bez wątpienia znajduje się na wyprawkowej liście przyszłych rodziców. Na co zwrócić uwagę, kupując najlepszy smoczek dla swojego maluszka?

  • surowce wykorzystane do produkcji smoczka – obecnie na rynku dostępne są kauczukowe lub silikonowe smoczki. Znacznie lepszym wyborem są smoczki silikonowe, z uwagi na wysoką jakość silikonu, a także odporność na zużycie tego surowca,
  • wielkość końcówki – końcówka smoczka powinna mieć wielkość dopasowaną do wieku dziecka, co umożliwi prawidłowe kształtowanie się zgryzu oraz odruchu ssania,
  • kształt końcówki – bardzo popularne wśród rodziców są smoczki dynamiczne lub anatomiczne, których kształt nie wpływa negatywnie na zgryz maluszka.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione cechy, z pewnością każdy rodzic zakupi smoczek o parametrach dopasowanych do potrzeb noworodka i niemowlęcia. 

Smoczki dla dzieci – ranking

Ranking smoczków dla noworodka to subiektywne zestawienie akcesoriów dla maluszków. Przedstawione w nim produkty wykonane są z bezpiecznych surowców, a ich użytkowanie w żaden sposób nie zakłóca prawidłowego rozwoju noworodka i niemowlęcia.

5. PHILIPS AVENT Ultra Air 0-6M 2 szt. 

Ranking smoczków dla niemowląt i noworodków otwiera akcesorium marki Philips Avent. To gadżet z serii Ultra Air, a dedykowany jest dzieciom od pierwszego dnia życia do ukończenia przez nie sześciu miesięcy. Główną zaletą akcesorium jest jego zewnętrzna konstrukcja. Smoczek posiada cztery duże otwory ułatwiające przepływ powietrza, co zapobiega przegrzewaniu się i poceniu delikatnego naskórka wokół ust maluszka. Ciekawe wzory smoczków przyciągają uwagę dziecka, co dodatkowo wpływa na rozwój koordynacji wzrok – ręka dziecka. 

4. NUK Silikonowy smoczek uspokajający Space 0-6 mies. 730.313 2 szt.

Kolejną propozycją w zestawieniu smoczków dla niemowląt jest akcesorium oferowane przez markę NUK. To zestaw dwóch, wysokiej jakości smoczków dla maluszków, które wykonane są z bezpiecznych, odpowiednio przebadanych surowców. Końcówka do ssana posiada innowacyjny kształt, dzięki zastosowaniu wąskiej, cienkiej szyjki, która zmniejsza konieczność zaciskania zgryzu przez maluszka. Taka budowa wpływa na prawidłowe kształtowanie się odruchu ssania oraz budowy zgryzu.

3. LOVI SMOCZEK SILIKONOWY DYNAMICZNY 0-2M 2 SZT

Trzecią pozycją w rankingu smoczków dla noworodka jest akcesorium obecne w szerokiej ofercie marki Lovi. To wyjątkowe smoczki dynamiczne, wykonane z bezpiecznego silikonu dla maluszków. Niewielka końcówka do ssania sprawia, że smoczek przeznaczony jest dla najmniejszych dzieci, od pierwszego dnia życia do ukończenia przez nie dwóch miesięcy. Prosta budowa gadżetu ułatwia jego oczyszczanie i dezynfekowanie, dzięki czemu smoczek jest bardzo higieniczny.

2. Bibs Smoczek Uspokajający Kauczuk Hevea Baby Blue S

Liczne, pozytywne opinie posiada smoczek marki Bibs, dlatego nie mogło go zabraknąć w prezentowanym rankingu smoczków dla niemowląt. To nowoczesny smoczek z kauczukową końcówką do ssania, która jest dobrze tolerowana przez maluchy już w pierwszych chwilach życia. Najważniejszym atutem produktu jest dobrze wyprofilowana osłonka, która w żadnym stopniu nie dotyka skóry dziecka. Niezakłócona cyrkulacja powietrza między osłonką, a delikatnym naskórkiem zapobiega jego przegrzewaniu się, co może wpływać na rozwój infekcji skórnych o podłożu grzybiczym i wirusowym. Dodatkowo, smoczek dostępny jest w całej palecie kolorów, dzięki czemu można wybrać produkt dopasowany kolorystycznie do całej wyprawki.

1. Curaprox Baby Smoczek Rozm. 0 Różowy 2 Szt

Pierwsze miejsce w rankingu smoczków dla niemowląt zajmuje wyjątkowy produkt marki Curaprox Baby. Jego niewątpliwą zaletą jest bezpieczna i komfortowa końcówka, która została zaprojektowana tak, by wpływać na prawidłowe rozwijanie się jamy ustnej i zgryzu maluszka. Płaska konstrukcja końcówki nie doprowadza do uwypuklania się podniebienia i górnego łuku podniebienie, dzięki czemu język spoczywa swobodnie, a sen maluszka jest swobodny i niezakłócony. To jeden z najlepszych smoczków na rynku, który polecany jest przez zadowolonych rodziców oraz pediatrów i logopedów.