Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 Najlepszych podnośników samochodowych

Podnośniki samochodowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego warsztatu oraz ostrożnego posiadacza pojazdu. Niedoświadczone osoby rzadko kiedy wiedzą jednak, czym kierować się przy ich wyborze. W przypadku takiego sprzętu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by jego udźwig był większy niż waga posiadanego samochodu w trosce o bezpieczeństwo użytkowania. Liczy się oczywiście także wygoda. Nie wiesz, jaki podnośnik wybrać? Skorzystaj z naszego rankingu najlepszych podnośników samochodowych!

5. Podnośnik hydrauliczny 0,5t na kółkach

Tworząc ranking podnośników samochodowych, wzięliśmy pod uwagę jakość i materiał wykonania, udźwig, maksymalną i minimalną wysokość, cenę, a także dodatkowe możliwości, którymi mogą się pochwalić poszczególne modele.

Prezentowany podnośnik hydrauliczny cechuje się optymalnym dla małych samochodów osobowych udźwigiem o wartości 0,5 t. Minimalna wysokość na poziomie 1350 mm i maksymalna wynosząca 1950 mm umożliwiają wygodną wymianę opony czy naprawę podzespołów znajdujących się w okolicach podwozia.

Model ten znalazł się w rankingu najlepszych podnośników samochodowych również z tego względu, że cechuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Dzięki kółkom jest także w pełni mobilny, co ułatwia wykonywanie wielu zadań. Świetnie sprawdzi się w różnych sytuacjach awaryjnych.

4. Podnośnik hydrauliczny 4t, 2-tłokowy

W rankingu podnośników samochodowych nie mogło zabraknąć modelu hydraulicznego. Jest to chętnie wybierany rodzaj tego sprzętu ze względu na swoją uniwersalność, a także niewielki rozmiar, dzięki któremu można go cały czas mieć wygodnie w bagażniku auta. Są ponadto bardzo stabilne.

Producent zadbał o to, by cały mechanizm, za pomocą którego odbywa się podnoszenie pojazdów, był niezawodny, a także w pełni bezpieczny. W tym celu zastosowano wysokiej jakości materiały i komponenty oraz przyłożono odpowiednią wagę do każdego szczegółu.

Minimalna wysokość podnośnika wynosi 160 mm, maksymalna natomiast – 390 mm. Skok tłoka podnośnika plasuje się na poziomie 170 mm, a średnica tłoków wynosi odpowiednio 38 i 28 mm. Podnośnik ten wyróżnia się świetną ceną, jego właściwości natomiast sprawiają, że jawi się on jako najkorzystniejsza opcja dla tych, którzy chcą być zawsze przygotowani na awarie w czasie podróży.

3. Podnośnik hydrauliczny 20t, 1-tłokowy

Jest to kolejny model z rodzaju podnośników hydraulicznych, który ze względu na swoje liczne zalety i ogrom możliwości, które oferuje, zaskarbił sobie wysokie miejsce w rankingu najlepszych podnośników samochodowych.

Tylko nieco droższy od poprzednika, cechuje się aż o 16 t większym udźwigiem! Pozwala to na wykonywanie napraw większych pojazdów, w tym chociażby ciężarówek. Taki lewarek z powodzeniem sprawdzi się w każdym warsztacie samochodowym. Jest stabilny, solidnie wykonany i posiada świetne parametry – minimalna wysokość wynosi 190 mm, maksymalna 345 mm, skok tłoka to 95 mm, a wysokość wydłużenia śruby to wartość 60 mm.

Sam podnośnik waży tylko 8,2 kg, co sprawia, że można go bez większych problemów przenosić. Zadbano o to, by był w pełni bezpieczny w użytkowaniu oraz cechował się bardzo długą żywotnością, co czyni jego zakup doskonałą inwestycją.

2. Podnośnik hydrauliczny 12t, 1-tłokowy

Jeśli chodzi o podnośniki samochodowe, ranking to nie lada wyzwanie. My przetestowaliśmy wszystkie prezentowane w nim produkty, a ten lewarek hydrauliczny nie bez powodu znajduje się na drugim miejscu.

Z powodzeniem pozwala na naprawdę większych i cięższych pojazdów, a przy tym jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Podobnie jak inne podnośniki hydrauliczne, można go umieścić pod autem w kilku różnych miejscach, by móc bez problemu je podnieść. Minimalna i maksymalna wysokość podnośnika wynoszą odpowiednio 230 i 465 mm. Równie imponujące wartości osiągają skok tłoka (155 mm) oraz wysokość wydłużenia śruby (80 mm). W ich obliczu wrażenie robi także i cena, która jawi się niezwykle korzystnie w porównaniu ze sprzętem o podobnych osiągach.

1. Podnośnik wahadłowy (nożycowy)

Na szczycie rankingu najlepszych podnośników samochodowych znajduje się lewarek wahadłowy, zwany także nożycowym lub kołyską, o maksymalnym obciążeniu 1,5 t. Ich ogromną zaletą jest to, że łączą w sobie mobilność ze stabilnością, a ponadto są łatwe i wygodne w obsłudze.

Dzięki temu podnośnikowi możliwe jest uniesienie tylnej lub przedniej osi samochodu, jak również wszystkich jego 4 kół, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie napraw na przykład zawieszenia. Choć jego konstrukcja jest dość prosta, zdecydowanie nie brakuje jej solidności oraz wytrzymałości. Chętnie wykorzystywany podczas prac naprawczych oraz lakierniczych, znajdzie swoje zastosowanie w każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Rozstaw najazdów mieści się w zakresie 1185-1550 mm, długość najazdu to aż 800 mm, natomiast wysokość podnoszenia wynosi 585 mm, co czyni prezentowany podnośnik sprzętem o wielu zastosowaniach.