Przejdź do treści
Szukaj

Top 5 ziół leczniczych - ranking

Leczenie wielu chorób może odbywać się z dodatkowym wsparciem składników naturalnych, jeśli tylko nie ma do tego przeciwwskazań. Pozytywne właściwości zdrowotne wykazują pewne zioła lecznicze – ranking przedstawiony poniżej to grupa pięciu mieszanek, przeznaczonych do wspomagania leczenia różnych problemów natury zdrowotnej. Skład każdej z nich został dobrany bardzo starannie spośród wyciągów z roślin o działaniu leczniczym i wspomagającym organizm.

5. Grzybica Skóry - mieszanka wg receptury Ojca Klimuszki

Pierwsza mieszanka w rankingu ziół leczniczych przygotowana została według receptury Ojca Klimuszki. Jest ona stosowana wspomagająco w leczeniu grzybicy skóry, która niestety dotyka wielu osób. Mieszanka na grzybicę skóry zawiera wiele składników, które wspomagają leczenie objawów. Liść szałwii ma działanie przeciwbakteryjne, a ponadto hamuje nadmierne pocenie, co jest bardzo ważne dla zahamowania rozwoju choroby. Szałwia działa również przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Ziele skrzypu polnego natomiast przyspiesza gojenie się ran, a zawarta w nim krzemionka ogólnie wpływa bardzo korzystnie na stan skóry. Koszyczki rumianku działają przeciwbólowo, a więc picie mieszaki sprzyja również łagodzeniu dolegliwości bólowych związanych z problemem grzybicy. W przypadku tej choroby na zarażonym obszarze skóry często pojawiają się krwawiące pęknięcia, dlatego w celu działania rozkurczającego i przeciwdziałającego krwotokom w mieszance wykorzystano ziele krwawnika.

4. Biegunka (rozstrój żołądka) - mieszanka wg receptury Ojca Klimuszki

Kolejna wśród najlepszych ziół leczniczych mieszanka Ojca Klimuszki przeznaczona jest do wspomagania leczenia biegunki, zwłaszcza tej o ostrym przebiegu, której dolegliwości są szczególnie dokuczliwe. Niezależnie od bezpośredniej przyczyny wystąpienia biegunki, napar przygotowany z ziół warto spożywać trzy razy dziennie przez miesiąc. W składzie mieszanki znajduje się szeroko ceniony w leczeniu chorób układu pokarmowego liść mięty pieprzowej, który hamuje skurcze przewodu pokarmowego, zmniejsza odruchy wymiotne, a także działa przeciwzapalnie. Kora dębu, która również została wykorzystana do przygotowania mieszanki zawiera cenne salicylany o działaniu przeciwbólowym, przeciwwirusowym i przeciwzapalnym. Liść borówki czernicy działa ściągająco i przeciwzapalnie, a szałwia wykazuje działanie antyseptyczne. Oprócz tego w składzie mieszanki znajduje się między innymi liść maliny, poziomki, kłącze pięciornika i ziele przywrotnika.

3. Oryginalne zioła szwedzkie wg Marii Treben - 200 ml

Najlepszych ziół leczniczych często warto szukać za granicą, o czym świadczy doskonale skomponowany skład oryginalnych ziół szwedzkich przygotowanych według receptury Marii Treben. Znana zielarka polecała wiele ziół, których regularne stosowanie może być pomocne w utrzymaniu organizmu w dobrym stanie. W składzie oryginalnej mieszanki znajdują się cenne zioła, takie jak tymianek, szałwia, kolendra, rumianek, cynamon, karczoch, pieprz oraz goździk. Mieszanka ta zdecydowanie nie jest przypadkowa – dzięki odpowiedniemu wyselekcjonowaniu ziół otrzymano wyjątkowy skład prezentujący wiele korzyści zdrowotnych. Oryginalne zioła szwedzkie według receptury Marii Treben nie zawierają alkoholu, dlatego można je podawać w wielu sytuacjach.

2. Angina - mieszanka wg. Ojca Grzegorza Sroki

Kolejna w rankingu ziół leczniczych mieszanka przygotowana według oryginalnej receptury – tym razem przeznaczona do wspomagania leczenia anginy, czyli ostrego zapalenia migdałków. Na chorobę zakaźną wywoływaną przez paciorkowce można stosować różnorodne zioła. Kwiatostan lipy, który wchodzi w skład mieszanki, działa przeciwzapalnie i zwiększa wydzielanie potu, co może obniżyć temperaturę ciała w czasie gorączki. Lipa ma również działanie uspokajające i przeciwskurczowe. Korzeń prawoślazu zawiera charakterystyczną substancję działającą osłaniająco na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, zmniejszając ból obecny przy przełykaniu. Dodatkowo koszyczek rumianku działa przeciwbólowo, wspierając regenerację błony śluzowej gardła i jamy ustnej. Działanie przeciwzapalne przypisuje się natomiast liściom szałwii, które zdecydowanie należą do najpopularniejszych ziół leczniczych. Ranking ten wymienia szałwię praktycznie na każdej pozycji, co może być dobrym tego potwierdzeniem. Sprawdź zioła na anginę.

1. Zioła na płodność - mieszanka wg. Ojca Grzegorza Sroki

Pierwsza pozycja w rankingu ziół leczniczych to mieszanka ziół, które mogą działać wspomagająco na organizm przy staraniu się o dziecko. Istotną pozycją w składzie jest rumianek, który ułatwia gojenie ran i działa przeciwzapalnie, zatem może wspierać organizm w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami. Pokrzywa natomiast obniża poziom cukru we krwi, zwiększa także poziom hemoglobiny i erytrocytów. Ciekawym składnikiem mieszanki jest rdest ptasi, który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwkrwotocznie. Wśród ziół znalazło się również ziele dziurawca, które dzięki zawartości flawonoidów działają rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, a także naczyń krwionośnych. Ważne jest również działanie olejków o charakterze przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Kup zioła na płodność.