Przejdź do treści
Szukaj

Ranking TOP5: Najlepszych ekspresów do kawy

Obecnie najlepsze ekspresy do kawy znajdziemy nie tylko w wyspecjalizowanych kawiarniach, ale również w większości restauracji. Miłośników tego czarnego, aromatycznego naparu wyłącznie przybywa, a oczekiwanie, że będzie można go zamówić do dobrego posiłku, jest na porządku dziennym. Poszukujesz urządzenia, które sprawdzi się w przypadku Twojego lokalu? Sprawdź nasz ranking ekspresów do kawy!

5. Ekspres automatyczny Saeco Aulika Focus

Ten ekspres automatyczny marki Saeco znajduje się w zestawieniu najlepszych ekspresów do kawy nie bez przyczyny – doskonale sprawdza się bowiem w hotelach, biurach, a także lokalach, w których dobra kawa stanowi ważne urozmaicenie menu. Jego niewątpliwą zaletą jest zasadnicza bezobsługowość – ekspres sam przygotowuje kawy mleczne za sprawą naciśnięcia jednego przycisku. Cały proces odbywa się pod jedną dyszą, a ponadto mamy możliwość równoczesnego przygotowywania dwóch napojów, co znacznie usprawni pracę obsługi restauracji czy hotelu. Istotną zaletą jest również funkcja regulowania ilości oraz stopnia zmielenia kawy, dzięki czemu możemy uzyskać pożądany smak, dostosowany do naszych potrzeb lub wymagań klientów. Co więcej, możemy serwować podgrzewane filiżanki za sprawą specjalnej płyty, co ma pozytywny wpływ na delektowanie się napojem.

4. Ekspres automatyczny Gaggia Concetto

Ekspres automatyczny Gaggia Concetto zajmuje 4 miejsce w rankingu ekspresów do kawy ze względu na doskonały poziom wydajności przy rewelacyjnej jakości naparu. Podobnie jak w przypadku urządzenia marki Saeco, Gaggia Concetto nie wymaga obsługi przy przygotowywaniu napoju. Urządzenie może zostać podłączone do wody wodociągowej, a ponadto posiada bardzo duże pojemniki na kawę ziarnistą oraz fusy – odpowiednio 1300 gram oraz 30-35 krążków kawy. Ogromną zaletą jest także spieniacz do mleka z funkcją samoczyszczenia, która zapobiega powstawaniu awarii oraz dba o jakość kawy i higienę. Ekspres może się również pochwalić elegancką estetyką, która wpasuje się w każde wnętrze oraz intuicyjnym panelem z wyraźnymi i jasnymi przyciskami. Z powyższych względów niewątpliwie stanowi jeden z najlepszych ekspresów do kawy.

3. Automatyczny ekspres do kawy HLF 1700

HLF 1700 to niewątpliwie jeden z najlepszych ekspresów do kawy, który wyszedł spod ręki uznanego włoskiego producenta. Choć urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, stwarza ogromne możliwości pod kątem komponowania napojów. Z jego pomocą przygotujemy nie tylko podstawowe rodzaje kawy, ale również gorącą czekoladę czy chai latte. Proporcje możemy dostosować do naszych wymagań z poziomu bezpłatnej aplikacji, projektując własną wersję dobrze znanych napojów. Aplikacja sporządzi dla nas również raporty na temat ilości przygotowanych kaw, stanu urządzenia oraz zarejestrowanych błędów. Warto podkreślić, że wydajność ekspresu pozwoli nam przygotować aż 300 pysznych napojów dziennie, a urządzenie wyposażone jest w oryginalny system spieniania mleka, który gwarantuje idealną piankę oraz czyści rurki mleczne po każdym użyciu. Co ważne, sam ekspres czyści się automatycznie na koniec dnia. Stanowi najbardziej wyspecjalizowany model w naszym rankingu ekspresów do kawy.

2. Ekspres automatyczny Saeco Aulika EVO Top HSC

Na miejscu drugim w rankingu ekspresów do kawy znajduje się kolejny model marki Saeco, który ceniony jest za intuicyjność i wygodę obsługi. Z powodzeniem przygotujemy z jego pomocą około 50-80 kaw dziennie, dlatego świetnie sprawdzi się w lokalach restauracyjnych. Takiemu wykorzystaniu sprzyja aż 4-litrowy pojemnik na wodę, zbiornik na ziarna kawy o pojemności 1 kilograma oraz pojemnik na fusy, który pomieści odpowiednik około 40 filiżanek naparu. Miano jednego z najlepszych ekspresów do kawy przysługuje temu urządzeniu także ze względu na to, że wyspecjalizowany system dba o doskonałą teksturę, konsystencję i temperaturę spienionego mleka, co przekłada się na niesamowite doznania podczas spożycia. W przypadku tego ekspresu mamy możliwość dostosowania grubości ziaren, ilości kawy oraz przygotowania napoju w wysokim naczyniu.

1. Ekspres do kawy Coffeeline G1, 6L | 190160, Bartscher

Na pierwszym miejscu w rankingu ekspresów do kawy znajduje się model marki Bartscher – urządzenie dopracowane pod każdym względem, o rozsądnym stosunku ceny do jakości. Posiada ono oryginalny, opatentowany system przygotowywania kawy, której smak zachwyci każdego jej miłośnika. Przygotujemy w nim ponadto wodę na herbatę. Warto podkreślić, że ekspres posiada funkcję automatycznego czyszczenia fusów oraz napełniania bojlera o pojemności aż 6 litrów, a ponadto istnieje możliwość wyposażenia go w dodatkowe akcesoria, takie jak tamper, które pozwolą wznieść proces parzenia kawy na wyższy poziom. Ze względu na swoje liczne, korzystne właściwości, wysoką jakość wykonania i niebanalną estetykę sprawdzi się w każdej kawiarni i restauracji.

Ranking ekspresów do kawy – znajdź rozwiązanie dla siebie!

W naszym rankingu umieściliśmy naprawdę najlepsze ekspresy do kawy, które wyróżniają się na rynku pod kątem funkcjonalności, wydajności, jakości przygotowywanego naparu, a także doskonałego stosunku do ceny.