Przejdź do treści
Szukaj

Ranking TOP 5: Najlepszych krzeseł biurowych

Specyfika pracy biurowej wiąże się z dużym wysiłkiem psychicznym. Z fizjologicznego punktu widzenia zdecydowana większość prac biurowych cechuje się statycznością i niską aktywnością fizyczną. Aby obowiązki pracownicze mogły być wykonywane z pełną dokładnością oraz zaangażowaniem, osoby zajmujące określone stanowiska w biurze powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki pracy.

Nie ulega wątpliwości, że funkcjonalne umeblowanie przestrzeni biurowej ma istotny wpływ na wydajność i komfort pracowników. Jednymi z najistotniejszych elementów wyposażenia są krzesła biurowe.

Poniższy ranking przedstawia najlepsze krzesła biurowe. Wysokie parametry techniczne, możliwość regulacji oraz trwałe materiały to aspekty, które wzięliśmy pod uwagę przy tworzeniu zestawienia.

5. Krzesło RAYA 21S zielony

Ranking krzeseł biurowych rozpoczyna krzesło 21S RAYA. Producent postawił na najwyższą jakość materiałów przy produkcji każdego elementu konstrukcyjnego. Przedstawiony model posiada rozbudowany mechanizm regulacji siedziska. Istnieje możliwość dostosowania sprężystości odchylenia do ciężaru osoby siedzącej, a także zmiany wysokości siedzenia. Koła są samohamowne i wysoce odporne na przetarcia.

Dużą zaletą produktu jest kolor tkaniny, która została zastosowana w trakcie produkcji tego modelu. Odcienie butelkowej zieleni od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością na rynku. Wyglądają niezwykle elegancko i wpasowują się w stylistykę wielu rodzajów wnętrz. Estetyczne wykończenie wnętrz biurowych wpływa na ocenę pracowników, klientów, kontrahentów i partnerów biznesowych firmy, a ten fotel zdecydowanie robi dobre wrażenie. Producent oferuje także inne wersje kolorystyczne tego modelu.

4. Krzesło LightUp 230SFL błękitny

Krzesło biurowe LightUp 230SFL to propozycja dla osób stawiających na pełnię komfortu i delikatne, minimalistyczne wykończenie. Przy produkcji przedstawianego modelu zastosowano błękitną tapicerkę, która doskonale zgrywa się z jasnoszarą bazą poliamidową. Jednym z aspektów wyróżniających krzesło LightUp 230SFL jest możliwość zastosowania blokady w aż 5 pozycjach. Mechanizm zapewnia także regulację odchylenia oparcia i siedziska. Co więcej, sprężystość tego parametru może być dostosowywana do ciężaru osoby siedzącej.

Miękkie koła zapewniają łatwość i płynność przemieszczenia się po powierzchniach płaskich. Krzesła LightUp posiadają także wszelkie niezbędne certyfikaty jakościowe. Jednym z nich jest certyfikat Blue Angel, który przyznaje się produktom tworzonym z myślą o ekologii i w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

3. Krzesło TrilloPro 21ST błękitny

Błękitne krzesło Trillo Pro 21ST to kolejna propozycja, która łączy w sobie minimalistyczną formę oraz wysoką jakość wykończenia. Jasnoszare plastikowe elementy doskonale komponują się z delikatnym odcieniem błękitu. Producent oferuje także dwie inne wersje kolorystyczne.

Krzesło TrilloPro 21ST wyróżnia wtopiony w siedzisko mechanizm Synchro Self. To właśnie on odpowiada za dostosowanie parametrów odchylenia do wagi użytkownika. Model TrilloPro 21St posiada także dwie opcje w zakresie blokady oparć.

2. Krzesło LightUp 230SFL szary

Krzesło Light Up 230SFL w szarym odcieniu to dokładnie ten sam produkt, co przedstawiony już w rankingu model błękitny. Co jednak istotne, szarości cechują się wysokim stopniem uniwersalności. Dzięki temu krzesło to może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w biurach o stylistyce modern, loft, jak i jako element tradycyjnych rozwiązań aranżacyjnych.

Krzesła z serii 230SFL posiadają odpowiednio wyprofilowane oparcia, które nie generuje uciążliwych bólów kręgosłupa wskutek kilkugodzinnej pracy przy biurku. Detaliczne wyprofilowany kształt siedziska zmniejsza także ucisk na tylną część ud.

1. Krzesło RAYA 21S szary

Ranking krzeseł biurowych zamyka producent Raya. Przedstawiany przez nas model 21S występuje zarówno w zaprezentowanej już przez nas zielonej wersji kolorystycznej, jak i szarym, stonowanym odcieniu. To krzesło cechuje się wysoką uniwersalnością i elegancją. Ze względu na swój minimalistyczny charakter doskonale wpasuje się w stylistykę każdego wnętrza biurowego.

Krzesła Raya posiadają synchroniczny mechanizm, który zapewnia nie tylko regulację wysokości, ale także podłokietników, oparcia czy siedziska. Przy produkcji oparcia zastosowano wygodną i trwałą piankę poliuretanową. Świetną jakość modelu 21S potwierdzają certyfikaty jakościowe, które zostały wystawione przez niezależne jednostki odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli tego typu produktów (m.in. Protokół Oceny Ergonomicznej).

Najlepsze krzesła biurowe – stosunek ceny do jakości

Badania udowadniają, że przy pracy statycznej pewne narządy mogą być nadmiernie obciążone. Ze względu na specyfikę pracy w biurze konieczna jest więc dbałość właścicieli firm i korporacji o zapewnienie odpowiedniego siedziska. Na rynku dostępnych jest wielu producentów krzeseł biurowych, którzy oferują szereg nietuzinkowych rozwiązań. Należy jednak pamiętać, że zakup tego elementu wyposażenia to zwykle wieloletnia inwestycja. Krzesła biurowe powinny posiadać stabilne mechanizmy regulacji i być wykonane z odpornych materiałów. To właśnie na te dwie cechy należy zwrócić szczególną uwagę w pierwszej kolejności. Zakup krzesła od sprawdzonego producenta na rynku to gwarancja komfortu użytkowania przez długie lata – nawet przy wzmożonej eksploatacji. Istotne znaczenie przy tworzeniu rankingu miał także design określonych produktów, ponieważ estetyczna, a zarazem przemyślana aranżacja biura pozytywnie wpływa na aspekt wizerunkowy całej firmy.