Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych butelek dla niemowląt

Kompletowanie wyprawki dla noworodka i niemowlaka jest zajęciem, które bez reszty pochłania przyszłych rodziców. W gąszczu produktów dla maluszków niezbędne mogą okazać się ubranka w najmniejszych rozmiarach, kosmetyki dedykowane dzieciom od pierwszego dnia życia, a także akcesoria do podawania mleka. Mimo, że najlepszym sposobem żywienia noworodków jest podawanie mleka matki, wiele kobiet ma problem z rozwinięciem i zachowaniem laktacji. W przypadku pojawienia się problemów niezbędne może okazać się podanie mleka modyfikowanego, dlatego podczas kompletowania wyprawki należy uwzględnić zakup butelki. Butelka jest podstawowym akcesorium, które pozwala na podanie noworodkowi mleka modyfikowanego. Akcesorium powinno wybierać się ze szczególną ostrożnością, gdyż od konstrukcji butelki zależy jakość karmienia, a także bezpieczeństwo tego procesu. Jaki model wybrać? Dla przyszłych rodziców szczególnie pomocny może okazać się ranking butelek dla noworodków, który stanowi zestawienie pięciu najczęściej polecanych modeli przez pediatrów oraz rodziców.

Na co zwrócić uwagę kupując butelkę do karmienia dla noworodka?

Zakup butelki do karmienia noworodków i niemowląt powinien być bardzo przemyślany. To właśnie od budowy butelki i kształtu smoczka będzie zależeć jakość podawania pokarmu, co przekłada się na samopoczucie dziecka. Podczas wybierania konkretnego modelu akcesorium warto zwrócić uwagę na:

  • jakość wykonania butelki,
  • surowce wykorzystane do produkcji butelki,
  • brak szkodliwych komponentów w tworzywie, z którego wykonana jest butelka – ich obecność mogłaby doprowadzić do reakcji mleka z surowcami, które wpływa na obniżenie wartości odżywczych pokarmu,
  • łatwość czyszczenia butelki,
  • obecność systemu antykolkowego,
  • obecność smoczka o anatomicznym kształcie, który imituje pierś matki.

Zwracając uwagę na powyższe cechy z pewnością wszystkim, przyszłym rodzicom uda się zakupić akcesorium, które ułatwi karmienie, a także pozwoli na korzystanie z bezpiecznych, nieszkodliwych dla dziecka przedmiotów.

Ranking butelek dla noworodka

Ranking butelek dla dzieci to subiektywne zestawienie akcesorium do karmienia, które ma ułatwić przyszłym rodzicom zakup butelki dla swojego dziecka. Przedstawione w nim produkty są całkowicie bezpieczne dla dziecka, a ich użytkowanie pozwala na sprawne podanie mleka w dowolnej porze dnia oraz nocy.

5. Nuk Butelka Dla Niemowląt Nature Sense, Temperatura Control do 125 Ml

Ranking butelek dla dzieci otwiera ciekawy model, który znajduje się w ofercie marki Nuk. To akcesorium do karmienia o pojemności do 125 ml, co pozwala na przygotowywanie pokarmu dla dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Butelka posiada czujnik Temperatura Control, dzięki czemu informuje rodzica przygotowującego pokarm o temperaturze mleka. Dodatkowo, akcesorium zostało wykonane jedynie z bezpiecznych dla dziecka tworzyw, co sprawia, że pokarm nie zmienia swoich wartości odżywczych po rozmieszaniu w naczyniu.

4. Mam Butelka Dla Niemowląt Easy Start Anti Colic-Elements 160 Ml 

Kolejną propozycją w zestawieniu jest zestaw butelek do karmienia noworodków i dzieci marki Mam. To wyjątkowe butelki, które wyróżniają się licznymi, pozytywnymi opiniami zadowolonych rodziców, jak i pediatrów i logopedów. To wysokiej klasy antykolkowe butelki, które zostały wyposażone w nowoczesny system Easy Start Anti-Colic. Obecność wyjątkowego zaworu dolnego sprawia, że przepływ napoju jest niezwykle spokojny i równomierny, czego efektem końcowym jest zmniejszenie ilości powietrza, które połyka maluszek.

3. Medela Calma Butelka Do Karmienia Niemowląt 250 Ml

W prezentowanym rankingu butelek dla niemowląt nie mogło zabraknąć ciekawej propozycji, która znajduje się w ofercie marki Medela. To niezwykła butelka do karmienia niemowląt o pojemności 250 ml, która przeznaczona jest do karmienia niemowląt, a także podawania mleka kobiecego, w przypadku mam karmiących piersią. Model posiada specjalistyczny smoczek Calm, którego konstrukcja angażuje malucha do ssania mleka. W przypadku zaprzestania odruchu ssącego przez malca, mleko nie wypływa samoistnie z akcesorium, tak jak w przypadku podawania dziecku piersi. 

2. Natursutten Butelka Szklana Dla Niemowląt 2Szt 110Ml

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje akcesorium do podawania mleka noworodkom i niemowlakom, które znajduje się w ofercie marki Natursutten. To zestaw dwóch butelek, które zostały wykonane z antybakteryjnego szkła. Prosta konstrukcja akcesorium pozwala na jego proste i dokładne czyszczenie, dzięki czemu zostaje zachowany najwyższy poziom higieny. Butelka posiada pojemność 110 ml, a dodatkowo została wyposażona w smoczek posiadający podwójny, antykolkowy zawór, zapewniający równomierny przepływ mleka w trakcie karmienia dziecka.

1. Mimijumi Butelka dla niemowląt Little Hungry 120ml

Propozycją, która uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu butelek do karmienia jest akcesorium od marki Mimijumi. To butelka do karmienia noworodków i niemowląt z serii Little Hungry, która została wykonana z bezpiecznych surowców, pozbawionych szkodliwych substancji. Specjalnie opracowany smoczek z niezwykłą dokładnością imituje kobiecą pierś, dzięki czemu butelka może byś stosowana również w karmieniu mieszanym. Produkt posiada liczne rekomendacje zadowolonych rodziców oraz specjalistów z różnych dziedzin, co świadczy o jej wysokiej jakości i efektywności karmienia dziecka.